1 |
Wadepfuhl, Jeremy |
|
|
1780 |
1949 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
2 |
Kilic, Hasan |
|
|
1486 |
1789 |
TSG Oberschöneweide |
GER |
3 |
Pimenov, Danil |
|
u14 |
1378 |
1735 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
4 |
Berghold, Lotta |
* |
|
1589 |
1617 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
5 |
Tomashevych, Anatolii |
|
|
1370 |
1576 |
TuS Makkabi Berlin |
UKR |
6 |
Hafermann, Lara |
w |
|
1414 |
1556 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
7 |
Stettner, Oskar |
* |
u14 |
1393 |
1555 |
TSG Oberschöneweide |
GER |
8 |
Schäfer, Benjamin |
* |
u14 |
1454 |
1546 |
SV Königsjäger Süd-West |
GER |
9 |
Yilmaz, Hüseyin Surhay |
|
|
|
1497 |
SC Kreuzberg |
GER |
10 |
Khutko, Uladzimir |
|
|
|
1482 |
SF Siemensstadt |
- |
11 |
Yamshchikova, Alisa |
w |
u14 |
1323 |
1431 |
SC Kreuzberg |
UKR |
12 |
Vassiliou, Leander |
|
|
1507 |
1426 |
SK Zehlendorf |
GER |
13 |
Lotzmanov, Peter |
|
|
|
1394 |
BSG Stahl Eisenhüttenstadt |
GER |
14 |
Le May, Viktor |
|
u14 |
|
1374 |
SF Siemensstadt |
- |
15 |
Mauss, Hiroki |
|
u14 |
|
1372 |
SC Kreuzberg |
GER |
16 |
Hamad, Kurdo |
|
|
1233 |
1355 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
17 |
Simonis, Dorian Georg |
* |
|
1511 |
1339 |
SK Zehlendorf |
GER |
18 |
Nguyen, Viet Anh |
|
|
|
1327 |
SC Friesen Lichtenberg |
- |
19 |
Zhang, Onno |
|
u12 |
|
1253 |
SSV Rotation Berlin |
- |
20 |
Schmidt,Jossip |
|
u10 |
|
1243 |
Barnimer SF |
GER |
21 |
Kiesling, Konradin |
|
u14 |
|
1237 |
SK Zehlendorf |
- |
22 |
Alali Alkath, Youssef |
|
|
|
1222 |
SC Eintracht Berlin |
- |
23 |
Schucht, Adrian |
|
u12 |
|
1216 |
TSG Oberschöneweide |
GER |
24 |
Verbitska, Oksana |
w |
|
|
1213 |
SV Mattnetz Berlin |
GER |
25 |
Maiwald, Adrian |
|
|
|
1211 |
SV Mattnetz Berlin |
GER |
26 |
Ali, Maha |
w |
u12 |
|
1197 |
SK Zehlendorf |
GER |
27 |
Hantke, Karl |
|
u12 |
|
1196 |
TSG Oberschöneweide |
GER |
28 |
Spielvogel,Oliver |
|
u12 |
|
1187 |
Barnimer SF |
GER |
29 |
Borchert, Yuri |
|
u12 |
1182 |
1182 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
30 |
Stein, Daniel |
|
u12 |
|
1173 |
SV Empor Berlin |
GER |
31 |
Lüpke, Erik |
|
|
|
1171 |
SV Mattnetz Berlin |
- |
32 |
Faust, Moritz |
|
u12 |
|
1170 |
SG Rot-Weiß Neuenhagen |
GER |
33 |
Skirstymonsky, Jan |
|
u14 |
|
1151 |
SF Siemensstadt |
- |
34 |
Wilkes, Vincent |
|
|
|
1149 |
SF Siemensstadt |
- |
35 |
Chakhalov, Mikael |
|
u10 |
|
1121 |
SK Zehlendorf |
- |
36 |
McCarthy,Isadora |
w |
u14 |
|
1118 |
FöVe SchachExperten |
- |
37 |
Golubevs, Davids |
|
u10 |
|
1101 |
TuS Makkabi Berlin |
LAT |
38 |
Kopper, Liam |
|
|
|
1088 |
TuS Makkabi Berlin |
- |
39 |
Dominick, Johanna |
w |
u12 |
1327 |
1079 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
40 |
Faidun, Nikita |
|
u12 |
|
1071 |
TuS Makkabi Berlin |
UKR |
41 |
Berger, Friedrich Richard |
|
u10 |
|
1062 |
BSV 63 Chemie Weißensee |
- |
42 |
Karge, Paul Matthes |
|
u10 |
|
1055 |
SV Mattnetz Berlin |
- |
43 |
Rauhut,Max |
|
u10 |
|
1051 |
Barnimer SF |
GER |
44 |
Splitt,Albert |
|
u12 |
|
1051 |
Barnimer SF |
GER |
45 |
Bordiehn, Johann |
|
u10 |
|
1018 |
SK Caissa Hermsdorf-Frohnau |
- |
46 |
Morper, Justus |
|
u14 |
|
1013 |
SV Mattnetz Berlin |
- |
47 |
Klymenko, Mariia |
w |
u10 |
|
996 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
48 |
Wünsche,Jonathan |
|
u12 |
|
995 |
Barnimer SF |
GER |
49 |
Ha, Minh Quan |
|
u14 |
1123 |
989 |
SC Borussia Lichtenberg |
GER |
50 |
Fritzsche, Patrick |
|
u14 |
|
940 |
TSG Oberschöneweide |
- |
51 |
Ungureanu, Timotei |
|
u12 |
|
879 |
SV Mattnetz Berlin |
- |
52 |
Pavlov, Maxim |
|
u10 |
|
857 |
SC Kreuzberg |
- |
53 |
Khutko, Maxim |
|
|
|
790 |
SF Siemensstadt |
- |
54 |
Koltsov, Nikita |
|
|
|
786 |
SV Mattnetz Berlin |
- |
55 |
Grunwald, Pawel |
|
u14 |
|
777 |
SV Empor Berlin |
- |
56 |
Belov, Gleb |
|
u10 |
|
765 |
SV Empor Berlin |
- |
57 |
Zwilling, Iwan |
|
u12 |
|
|
SC Kreuzberg |
|
58 |
Schepers, Konrad |
|
|
|
|
FöVe SchachExperten |
- |
59 |
Grunwald, Sundarek |
|
u12 |
|
|
SV Empor Berlin |
- |
60 |
Chinnakaveti, Rushil |
|
|
|
|
SV Königsjäger Süd-West |
|
61 |
Tomashevych, Volodymyr |
|
u14 |
|
|
TuS Makkabi Berlin |
UKR |
62 |
Schmidt, Samuel |
|
|
|
|
SC Borussia Lichtenberg |
|
63 |
Ryazanov, Semyon |
|
u14 |
|
|
SC Weisse Dame |
|
64 |
Bobe Rimoldi, Tiago |
|
u14 |
|
|
SC Borussia Lichtenberg |
|
65 |
Nguyen, Duc Minh |
|
|
|
|
Herder-Gymnasium |
|
66 |
Pham, Thomas |
|
u14 |
|
|
SC Zugzwang 95 |
GER |
67 |
Buck, Noa |
|
|
|
|
FöVe SchachExperten |
- |
68 |
Peinhardt, Moritz |
|
|
|
|
TSG Oberschöneweide |
- |
69 |
Haasum, Elliot |
|
|
|
|
FöVe SchachExperten |
- |